Print this page
Monday, 08 May 2017 15:48

Biuro jak marzenie – czego potrzebuje prowadzący działalność gospodarczą?

O sukcesie młodego przedsiębiorcy przesądza przynajmniej kilka czynników, mówienie o tych mniej lub bardziej istotnych bywa przy tym zwodnicze. Hierarchia bardzo często jest zmienna w zależności od charakteru firmy i realiów panujących na rynku.


Warto jednak zwrócić uwagę na to, że dobra organizacja pracy procentuje bez względu na to, z jaką branżą mamy do czynienia.

Mówiąc o biurze początkującego przedsiębiorcy mamy na myśli przede wszystkim ogół spraw administracyjnych, którym musi sprostać. Warto jednak pamiętać i o tym, że tym samym mianem można określić również gabinet, w którym wykonuje on swoje obowiązki. Być może właśnie to drugie znaczenie tego słowa ma bardziej istotne znaczenie, warto mieć bowiem na uwadze to, że biuro rozumiane jako gabinet i miejsce, w którym gromadzi się dokumenty jest gwarantem płynności działalności.


W tym kontekście na pierwszy plan wysuwa się to, że biuro jak marzenie powinno być zaopatrzone we właściwy sprzęt. Niektórzy młodzi przedsiębiorcy zakładają, że powinien być to sprzęt najwyższej klasy, tylko on bowiem zagwarantuje im płynność pracy i brak awarii, nie jest to jednak konieczne. Zakup tego rodzaju sprzętu jest uzasadniony w przypadku właściciela firmy informatycznej lub agencji interaktywnej, w innym przypadku może być jednak uważany za niepotrzebny wydatek zwłaszcza, jeśli użytkownik nie dysponuje wiedzą umożliwiającą mu pełne wykorzystanie zasobów sprzętowych. Znacznie bezpieczniejszym rozwiązaniem wydaje się zatem zaufanie rozwiązaniom sprawnym, a jednocześnie na tyle nieskomplikowanym, aby korzystanie z nich było maksymalnie intuicyjne.


Warto przewidzieć również zróżnicowanie potrzeb jednej firmy. W idealnym biurze powinien więc stać nie tylko komputer (z dobrym programem do rachunków czy też faktur), ale również urządzenie wielofunkcyjne, niszczarka i telefon, niekiedy zaś przydatna okazuje się również tablica, na której można zapisywać rodzące się właśnie inicjatywy. Teoretycznie brak jakiegoś sprzętu można szybko uzupełnić, w praktyce jednak dezorganizuje to pracę firmy.


Nie powinniśmy zapominać również o tym, że nawet właściciel firmy stawiającej pierwsze kroki na rynku ma prawo do wygody, której nie powstydziłby się nawet biznesmen z dużym stażem. Nie zaszkodzi więc, jeśli zainwestuje się w wygodny fotel, skoro bowiem w biurze będziemy przebywać przez długie godziny, troska o własny kręgosłup nie jest już żadnym luksusem.

 

Read 297 times Last modified on Thursday, 06 July 2017 15:55

Related items

 • Gdzie najlepiej zorganizować szkolenie? Gdzie najlepiej zorganizować szkolenie?

  Zorganizowanie udanego szkolenia to niełatwe zadanie. Nie dość, że poruszane podczas niego zagadnienia powinny być interesujące dla uczestników, trzeba również zadbać o odpowiednie warunki, wyposażenie, catering i dogodny dojazd. W związku z tym warto wziąć pod uwagę zarezerwowanie sali konferencyjnej oraz ewentualnie noclegów w obiekcie, który jest zlokalizowany w ładnym i spokojnym miejscu, za miastem.

 • NEONET - 15 lat sukcesów na rynku NEONET - 15 lat sukcesów na rynku

  NEONET, ogólnopolska sieć sklepów z asortymentem AGD, RTV, IT, GSM, obchodzi w tym roku swoje 15-lecie. Z okazji urodzin firma przygotowała dla klientów, wyjątkowo atrakcyjne oferty, konkurs konsumencki a także postanowiła odświeżyć nieco wizerunek.

 • Klimatyzacja w miejscu pracy Klimatyzacja w miejscu pracy

  Dziś pracodawcy są obligowani do tego, by zapewniać swoim pracownikom dobre i godne warunki. W wielu miejscach pracy wyrazem takich właśnie działań, jest zamontowanie klimatyzacji.

 • Usługi kadrowe – czy musisz sam się nimi zajmować? Usługi kadrowe – czy musisz sam się nimi zajmować?

  Jeśli zatrudniasz kilku-kilkunastu pracowników i nie chcesz zajmować się pobocznymi aspektami biznesu, takimi jak sprawy administracyjno-kadrowe, realizację tego typu prac możesz powierzyć firmie zewnętrznej. Usługi kadrowe realizowane są przez wiele biur rachunkowych, a także przez wyspecjalizowane firmy z branży HR, w tym przez firmy działające online, z którymi nie musisz kontaktować się osobiście.

 • Czym kierować się przy wyborze odzieży roboczej? Czym kierować się przy wyborze odzieży roboczej?

  Wykonywanie pracy fizycznej zwykle wiąże się z koniecznością sięgnięcia po specjalistyczną odzież roboczą, bardziej odporną na zabrudzenia, wytrzymalszą i lepiej dostosowaną do charakteru wykonywanych prac niż prywatna odzież codzienna. W myśl obowiązujących przepisów prawa pracodawca ma obowiązek zapewnienia takiej odzieży swoim pracownikom lub wypłaty ekwiwalentu za korzystanie przez nich z odzieży prywatnej. Jeśli odzież robocza jest Ci potrzebna do celów prywatnych lub zawodowych, zwróć uwagę na kilka kwestii, które mogą wpłynąć na wygodę jej przyszłego użytkowania.